W jaki sposób zbudować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to niezwykle istotna kwestia, która w awaryjnych sytuacjach może nam ogromnie ułatwić życie. W jaki sposób budować pozytywną historię kredytową? O jakich kwestiach należy pamiętać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, na czym polega historia kredytowa. Pod tym pojęciem ukrywa się nasza przeszłość związana z zaciąganiem kredytów a także zaciąganiem innych zobowiązań finansowych. Wszystko to powoli pisze naszą przeszłość kredytową w BIK, a z czasem staje się główną informacją do oceniania naszej wiarygodności podczas zaciągania kolejnych kredytów. Jeżeli mamy zamiar składać w najbliższym czasie wniosek o kredyt, musimy zadbać o to, by nasza historia kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona stanie się potwierdzeniem naszej wiarygodności. W jaki sposób zadbać o taką przeszłość?

Dobra historia kredytowa to historia, w której znajdzie się kilka uregulowanych już kredytów lub parę informacji odnośnie zakupów na raty uregulowanych w wyznaczonym terminie. W przypadku osób, które mogą się pochwalić taką przeszłością finansową, szansa na pozyskanie kredytu w banku staje się większa. W gorszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię w BIK. W ich przypadku głównym problemem staje się brak informacji, na podstawie których bank mógłby dokonać oceny wiarygodności przyszłego kredytobiorcy. W najgorszej sytuacji są te osoby, które brały już dawniej pożyczki, jednak z różnych powodów nie dawały rady ze spłatą w określonym terminie.

Takie osoby są dla placówek bankowych niezbyt wiarygodne, przez co w zasadzie tracą szansę na udzielenie kolejnego kredytu.
zobacz porady prawne

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments