Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie sposoby kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W sukcesie wielu spośród nas zima jest powszechnie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie przyciągają do prace fizycznej. Nie poruszając już nawet o stałym spacerze na ciekawym powietrzu… Co daleko, w semestrze zimowym często przywiązujemy mniejszą wartość nie właśnie do myślenia o sprawność fizyczną, a też do kształtu naszej skóry. Na wesele wiosna jest doskonałym sezonem na to, aby wrócić do kondycji i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie sposoby kosmetyczne sprawdzą się w takich możliwościach?

Z czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Gra z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w semestrze zimowym, że zawierać różny przebieg. Wiele zależy tutaj także z rodzaju problemów skórnych, jak również pełnej kondycji organizmu oraz innych predyspozycji osoby mającej spośród pomocy gabinetu kosmetycznego. W takich okazjach warto również wyrażać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości odda się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie jednak można skorzystać z kilku innych zabiegów, gdyż ich pomaganie mogłoby wywołać do nadmiernego obciążenia organizmu.

Jak w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która pozwoli na odbudowanie kondycji skóry po okresie zimowym? Najdoskonalszym lekarstwem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Gdy już wiemy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, lub to ciekawy wybór i czy wolno je utworzyć w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych zabiegów jest rzeczywiście duży.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Trudno byłoby wskazać nawet jedną kurację kosmetyczną, której w stanie wiosennym, ze względu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, a także bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Jeśli chociaż nie ma innych przeciwwskazań do określonych kuracji, wynikających np. z naszego wyglądu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru jesteśmy mnóstwo dobrych metod. Do najciekawszych braków w obecnym okresie określa się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz zabieg parafinowy na ręce.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego wykonania bierze się innego typu kwasy, które, w relacje od wzorze i stanu zaawansowania problemów skórnych, mogą liczyć mniejsze lub wyższe stężenie. Peeling chemiczny idzie nie dopiero na usunięcie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje także właściwości pielęgnacyjne i zajmuje rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w której do usunięcia martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń wykorzystuje się szpatułki emitującej ultradźwięki. Można ją zrealizować nawet w sukcesie cery naczyniowej i przyjemnej. Ponadto, peeling kawitacyjny zbiera się dobrze jako sposób przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie tylko oczyszcza obszar poddawany kuracji, a jeszcze poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta droga zbiera się także w dietach wyszczuplających i kształtujących sylwetkę, jak również w terapiach, których priorytetem jest wszystka poprawa wyglądu cery. Sposoby tego modelu pozwalają na zmniejszenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny czas oraz zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z działu medycyny estetycznej, która polega na znacznym przedstawieniu w piłkę wybranego preparatu ze punktami odżywczymi lub leczniczymi. Samą spośród jej ostatecznych korzyści jest wówczas możliwość dostosowania procedury zabiegowej do swego problemu. Co ciekawe, mezoterapia igłowa zbiera się i przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu oraz rozstępów.

Zabieg parafinowy – samą z dziedziny ciała, szczególnie narażonych na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych w semestrze zimowym, są dłonie. To tak na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeśli więc borykamy się z problemem wysuszonej i taniej roli w przestrzeniach dłoni, ciekawym lekarstwem będzie zabieg parafinowy. Preparaty kosmetyczne, jakie są stosowane w ciągu wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego regionu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments