Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Panele podłogowe Buk

Prasóweczki

Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym – Panele podłogowe są drinku z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Trzymają one bardzo wiele korzyści, dzięki obecnemu są tak często wybierane. Są eleganckie, dostępne w utrzymaniu czystości, pasują do wszelkiego rodzaju wnętrza, no i stosunkowo łatwo się je montuje. Nie potrzeba do tego wynajmować żadnej firmy, samemu bez problemu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Koźmin Wielkopolski

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można włożyć w wszelkim pomieszczeniu. Ich duży wybór kolorystyczny a ponadto imitacyjny sprawia, że bogata je bez problemu dostosować do drugich trendów w których zostały urządzone pomieszczenia. Panele podłogowe będą wtedy pasować do pomieszczeń wyposażonych w rodzaju klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich style są bardzo ciekawe, można bez problemu kupić panele białe, w stylach szarości, brązu i nawet panele czarne. Ale najważniejszą rolą na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich wymiary.

Zobacz również Palarnia kawy sklep

Z tego która jest długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek potrzebnych do zdobycia. Przed zakupami należy to dobrze zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w którym planuje się umieścić na ziemi panele i zsumować ile metrów kwadratowych paneli będzie wskazanych.

Panele podłogowe Koźmin Wielkopolski

Panele podłogowe Koźmin Wielkopolski

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma kształty od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów i grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m szerokości i 8mm grubości. Takie panele można odkryć w każdym hipermarkecie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zwykle potrafimy się spotkać spośród tym, że w paczce będzie 2, 47 m2. Jeśli czyli na dowód salon, jaki pragniemy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, to będziemy potrzebowaliby zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się oraz w składach natknąć na panele o coś innych wymiarach, bardziej ciekawych. Do nich wolno na pewno zaliczyć panele, które są bardzo małe. Ich wielkość nie przekracza 13cm, są zatem one o wiele węższe niż tradycyjne panele podłogowe. Tak samo jest i z panelami bardzo małymi, które zamierzają nie dużo niż 80cm długości. Takie lekkie i małe panele podłogowe sprawdzą się w małych mieszkaniach, w przypadku dużo dużych pomieszczeń montowanie takich wąskich i małych paneli będzie znacznie uciążliwe i wymagające.

Panele podłogowe Koźmin Wielkopolski

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są oferowane w paczkach. Nie zawiera szanse zakupu paneli na wartość, ale ważna odnieść do biznesu nie otwartą paczkę paneli, jeśli kupiło się ich za bardzo. To ile w konkretnej paczce dostaje się metrów kwadratowych paneli, chce od wymiarów poszczególnych paneli. W klubie spośród tymże najczęściej w paczce dostaje się od 8 do 10 paneli podłogowych. Warto zatem sprawdzić przy zakupie, gdyż dzięki temu szybko można wymienić ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Koźmin Wielkopolski

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments