Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je przygotować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak dokładnie je zaaranżować? Bojowniki, ze powodu na swoje dobre ubarwienie, dość często odbierane są do upraw w swoich zbiornikach. Oczywiście jak nowe zwierzęta, które bierzemy na prostych pupili, no i rybki potrzebują określonych powodów do mieszkania właściwej formie i zdrowia.

Niezwykle ważnym jest, by dostarczyć im jako najkorzystniejsze warunki do wzroście – dzięki obecnemu będziemy potrafili radować się widokiem pięknych rybek. Co potrzebne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli musimy zapewnić naszym zwierzętom optymalne warunki do wzroście, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to środowiska bardzo niebezpieczne – muszą one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W sferach rybki często ulegają dezorientacji i wchodzą w spokój bądź przejawiają zachowania agresywne.

Aby zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla jednego człowieka przeznaczyć co chwila 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ostatnia pogłębia się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba klientów istnieje niebezpieczniejsza, akwarium powinno posiadać co chwila 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, dlatego w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w miarach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak by możliwe było zwykłe kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki też są stworzeniami, chodzącymi do większości ryb labiryntowych, oraz to świadczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z treści. Możemy zaobserwować, jak wynurzają się ponad powierzchnię wody. Dlatego, nasz zbiornik pragnie istnieć doskonale zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Jest wówczas również kolejną zaletę – chroni ryby przed zbyt długim wzrostem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w zwykłej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto ustawić na chwila roślin, jakie będą montowały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek lub pozostałe elementy podłoża, jak skały w gorszym kolorze. Zapewni nam więc mocne warunki do uwagi tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie winno stanowić zbyt przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na przykład z glonów). Należy też wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla utrwalenia jej wyjątkowej kondycji.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments